Ana sayfa > Haberler > İçerik

Defolu mal su Treatmentthree yöntemleri

İnsan yaşam çeşitliliği ile Dünya'nın kanalizasyon da daha fazla ve daha fazla ise, o zaman kanalizasyon ile ilgilenmesi gerektiğini nasıl kanalizasyon ile başa?

İlk olarak, kanalizasyon aile içi kanalizasyon ve endüstriyel Atıksu, arıtma yöntemleri genellikle fiziksel yöntemler, kimyasal ve biyolojik yöntemleri, bu üç yöntem kısa bir giriş için ayrılır ayrılmıştır.

Yöntem 1: Fiziksel yöntemler

1. fiziksel yağış yöntemi genellikle precipitants kanalizasyon, nerede daha önemli precipitants, farklı kirleticiler, select ilgili precipitant ve yöntem gerek tedavi genelde yok kirleticiler emmek için kullanılır İkincil kirliliği üretmek değil.

2. adsorpsiyon yöntemidir, kanalizasyon, en yaygın adsorbent biri gibi tedavi elde etmek için kanalizasyon kirletici kirletmek adsorbents kullanımı: aktif karbon, ama adsorbent genellikle tek seferlik bir sarf malzemeleri, maliyeti yüksek olabilir.

3. ekstraksiyon yöntemi, yöntemi genellikle kullanın bir belirli çıkarma aracı, çıkarılan su kirletici.

4. membran filtrasyon, genellikle belirli bir semipermeable membran sadece su veya sadece kirleticiler kirleticiler ayrılması ulaşmak böylece membran aracılığıyla kullanarak.

Yöntem 2: Kimyasal yöntem

1. nötralizasyon yöntemi, bu kimyasal asit ve alkali nötralizasyon reaksiyonu kullanımı, kirletici genellikle asit veya alkali, kimyasal tuzlar olmayan kirletici üretmek için getirilmeleri için sonra kimyasal maddeler ile vardır.

2. kimyasal yağış yöntemi, kirleticiler ve kimyasal reaksiyonlar oluşabilir, son malzeme suda çözünmüş değil ve fiziksel yağış veya filtrasyon ve diğer yöntemleri ayrılık etkiyi elde etmek için kullanın

3. elektroliz yöntemi genellikle bulutlu kanalizasyon tedavi yöntemi elde etmek için metal iyonlarının noktasından metal tuzları ile başa çıkmak için kullanılır.

Yöntem 3: Biyoloji

1. bu genellikle inorganik madde içine organik madde ayrıştırmak ve nihayet kirliliği tedavi yöntemi elde etmek için kullanılır. Yöntem genellikle bakteri kullanması gerekir, bakteri aerobik bakteri ve anaerobik bakteriler, bu yüzden uygun yaşam ortamı oluşturmak için mikroorganizmaların özelliklerini kullanmaya gerek ayrılır.

Kanalizasyon tedavisi için genellikle birkaç yöntem bağlantılı olarak hızlı ve etkili bir tedavi sonuçları elde etmek için kullanılır.