Ana sayfa > Haberler > İçerik

Defolu mal su tedavi atıksu arıtma çiftlikleri farklı türde

Çin dünyanın en büyük domuz üreme gücü, modern ekonomik kalkınma sektöründe domuz gibi çok önemli bir konuma sahiptir, aynı zamanda bir çok zorlu çevre kirliliği sorunları. Bir milyon domuz çiftlikleri gübre kanalizasyon satırda bu dışkı arındırmak için çok büyük ve atık su daha zordur ve uzun vadeli Ulusal kanalizasyon deşarj standartlarını karşılamak için yatırım ve yüksek işletme maliyetleri, bir sürü gerektirir sonra da maliyeti arttı Domuzlar yükselterek.

Bu domuz üretimi tarafından neden dışkı kirliliği problemini zamanında ve etkin bir şekilde çözülebilir değil, bu geliştirme ölçek ve desen domuz çiftliği ekolojik güvenlik için daha tehlikeli bir belirli ölçüde sınırlar. Şu anda, üretim odak yükseldi insanlar genellikle sosyal sorunlar hakkında endişe vardır.

Domuz çiftliği atıksu tarım zarar

Dışkı çiftlikleri emisyonları yüzey suyu, yeraltı suyu, toprağı ve insanların sağlığı doğrudan etkileyen ortam havası, ciddi kirliliğinin neden ve tedavi edilmezse dışkı kirletici maddeleri büyük miktarda içerir. Böyle organik atık su doğrudan boşalmışsa veya ile yağmur nehirler yıkanmış ve su siyah saç kokulu, su kirliliği neden böylece çözünmüş oksijen tüketiminde göller, çok sayıda su.

Dışkı su içeren bir sürü azot, fosfor ve diğer besin neden olduğu su tarafından Ötrofikasyon balık havuzları içine önemli nedenlerinden biri ve Nehirler kirliliği duyarlı sucul organizmalar organik madde yavaş yavaş yapmak ölmek, ciddi durumlarda Balık gölet ve nehirler özellikleri kaybı kaynaklanan.

Kanalizasyon zemine, bu yeraltı suyu nitrat azot veya nitrit azot konsantrasyon yeraltı suyu çözünmüş oksijen içeriği azalma arttı bu yüzden uzun bir süre, su ürünleri, toksik bileşenler, su kalitesinin bozulmasına önde gelen artış , çevredeki kullanma suyu su kalitesini ciddi tehlikeye. Kanalizasyon yüksek konsantrasyon de toprak gözenek tıkanması için sonuçlanan toprak geçirgenliği, su geçirgenliği ve Konsolidasyon, tuzlanma, toprak kalitesi ve hatta zarar sonuçlanan bitkileri, engellendi veya öldü büyüme kırpma ciddi bir azalma neden olabilir.

Sebeb atık su arıtma

Kanalizasyon taburcu domuz organik kanalizasyon, en iyi anaerobik fermantasyon ama arıtılmış atık değil henüz en iyi standartlara ulaşmış değil doğrudan taburcu, doğru miktarda tarım arazileri, Balık havuzları için mükemmel bir besin çözüm. Bu nedenle, domuz çiftliği arıtma Biyoloji ve ekoloji bileşiminden en ekonomik ve en etkili en iyi yolu teşvik için sanayi damızlık bulundurulmalıdır.

Mevcut, büyük ölçekli domuz çiftlikleri evde tedavi yöntemleri ve yurtdışında özellikle kapsamlı kullanımı ve bertaraf deşarj standartlarını içerir. Biyokütle enerji Eko-Tarım oluşturmak ve sonra deşarj standartları çok düzeyli sürdürülebilir kalkınma, çevre ve tarım uyumlu birlikteliği sağlamak için çok düzeyli kullanımı aracılığıyla kapsamlı kullanımı olduğunu sonra izin verilen emisyon konsantrasyon aralığı balık gölet, tarım arazisi veya meyve bahçeleri için taburcu ve başka yerlerde çevre kirliliği azaltmak mümkün olduğu ölçüde en üst düzeye çıkarmak için kullanılan işleme.

Domuz çiftliği atık su tedavi öncesi yöntemi

Domuz Çiftliği Tarım atıksu teknolojisi ve önlemler ile başa çıkmak için ne tür ne olursa olsun, bir tedavi öncesi belirli yöntem sürer. Tedavi öncesi bir yöntemin kullanılması büyük katılar veya enkaz sonraki tedavi süreci girmesini engelleyen sırasında sonraki tedavi adımda atık su kirletici yükünü azaltır ortaya çıkan tıkanıklığı veya hasar işleme donanımları için . Büyük parçacıklar dışkı kompozisyon için ortak ızgara, sedimantasyon tankları ve ekranlar bu kategoride bulunan, domuz çiftlikleri Önarıtma ulaşmak için yağmur damlaları, filtrasyon ve santrifüj katı-sıvı ayrımı teknoloji tarafından kullanılabilir.

Yağış atıksu tedavisinde en çok kullanılan yöntemlerden birini ve sedimantasyon sürecinin ve yerçekimi altında askıya alınmış katıların ayrılması olduğunu. Şu anda, domuz çiftlikleri ile atık su arıtma tesisleri ölçek domuz çiftliğinde temelde Serisi 2-3 sedimantasyon tankları ile olacak ve dışkı filtrasyon, yağış ve oksidatif ayrıştırma tarafından kabul edilir. Buna ek olarak, otomatik davul filtre dahil olmak üzere bazı mekanik filtrasyon donanımları, santrifüj disk ayırıcı ahırı dışkı tedavi öncesi adımlar için kullanılabilir.

Su ürünleri yetiştiriciliği atık su ana işleme teknolojisi

1, doğal tedavi

Self-purification bir rol oynamaya kanalizasyon prensibi doğa (doğal su, toprak, vb) kullanın. Arazi arıtma sistemleri ve sucul bitki arıtma sistemleri de dahil olmak üzere. Genellikle orada biyolojik gölet, toprak tedavi, yapay sulak tedavi ve benzeri.

Oksidasyon gölet doğal veya yapay gölet kanalizasyon biyolojik arıtma taşımak için kullanılır. Kanalizasyon havuzda uzun bir süre ve su mikrobiyal metabolizable bozulması organik kirleticiler, çözünmüş oksijen elde etmek için yosun fotosentez ve su birikintisi yüz reoxyeration aracılığıyla kalmak olabilir büyük ölçüde azaltmak organik kirleticiler su ve için bir belli bir ölçüde azot ve fosfor su Ötrofikasyon azaltmak için içinde su kaldırın.

Yapay sulak doğal sulak, doğal biyolojik çeşitlilik simüle bir yöntemdir. Doğal su saflaştırma yöntemidir. Su bitkileri, ezilmiş taş toz yataklar, mikrobiyal kompozisyon ve kanalizasyon arıtma, adsorpsiyon, değiştirme ve diğer fiziksel süreç ve mikrobiyal emme ve bozulma oluşur ve diğer biyolojik etkileri ve sonuçta elde Amaç su arıtma, aerobik tedavi tür da. Atık için kullanılabilir veya boşta tarım arazileri, depresyon veya dönüştürülmesi için gölet, ama nispeten geniş alanı, işlem kolayca Tıkanıklı_a kurşun aşırı.

Doğal işleme daha az ekonomik ve daha az maliyetli ve ekonomik ve uygun fiyatlı küçük ölçekli çiftlikler, yeterli arazi kullanım için kullanılabilir olduğu için.

2, yapay anaerobik arıtma

Anaerobik arıtma veya beri 1950'lerde, Arıtım Teknolojileri çeşitli mühendislik biyogaz geliştirilmiştir, esas olarak çok yüklü reaktörler geliştirilmiş çamur konsantrasyonu ve geliştirilmiş atıksu çamur karıştırma dayalı bir dizi gelişimi için etkileri

Şu anda, Aile içi domuz çiftliği atıksu arıtma esas olarak ters yönde anaerobik çamur yatak ve yükseltici katı reaktör işleminde de kullanılır. Sonra kanalizasyon, arazi koşullarında varsa anaerobik tedavisi alan, ancak genellikle nispeten büyük emisyon, ulaşım için sıvı organik gübre olarak kullanılabilir, uygulama için söz konusu normal şartlar altında uygun değil Sonra standart deşarj uygun çok düzeyli aerobik tedavi

3, yapay aerobik tedavi

Mikroorganizmaların aerobik koşullar ayrıştırma kendi hücrelerinden (aktif çamur) sentezi sırasında organik madde kullanımı aerobik tedavinin temel ilkedir, biyolojik olarak parçalanabilir organik madde tamamen bir basit inorganik okside, dahil olmak üzere aktif çamur, oksidasyon ve biyolojik pikap başvurun.

4, anaerobik - aerobik tedavi

Domuz çiftlikleri yüzünden onun büyük deplasman organik atıksu ile başa çıkmak daha zordur, düşük sıcaklık, katı ve sıvı atık su ile karışık, organik madde içeriği yüksektir, azot ve fosfor içeriği zengin ve kolay kaldırmak, basit kullanımı fiziksel, kimyasal veya biyolojik yöntemler emisyon gereksinimlerini karşılamak için zor olan.

Anaerobik yöntemi bod (biyokimyasal oksijen ihtiyacı) yük, aerobik bod yük küçük, anaerobik arıtma kanalizasyon sürecinde arıtılmış su hala belirli bir kokusu vardır, göstergeler mutlaka Ulusal emisyon standartlarına uymayan

Genel olarak, çeşitli işleme yöntemleri, genellikle şu anda yüksek konsantrasyonda organik ile ilgili ikincil arınma anaerobik bir tedavi olarak daha ileri aerobik tedavi (oksidasyon gölet, vb) kullanarak bir arada benimsemeye gereklidir Atıksu iyi bir yol, bu da pek çok ölçekli çiftliklerde kullanılan atıksu tedavi yöntemidir.

Kanalizasyon tedaviden sonra temelde Ulusal emisyon standartları, ama balık havuzları, bir yandan balık pond daha fazla oksidasyon gölet, çözünmüş oksijen geliştirmek için yosun reoxygenation süre rolü için ayarla son genel karşılayabilir içerik, teşvik fitoplankton, hayvan ve balık büyüme, azot, fosfor - alg - balık biyolojik zinciri oluşumu, azot ve fosfor çevre kirliliğini azaltmak.

Su ürünleri yetiştiriciliği atıksu arıtma sistematik bir proje olarak çeşitli standart tedavi kullanımdan sonra domuz çiftliği su, etkili bir şekilde ulaşmak için kapsamlı bir bilimsel kullanım oluşturmak için tedavi yöntemleri ile birlikte ekolojik ilkelere uygun gerekiyor yetiştirme ortamının iyileştirilmesi ve azaltmak belgili tanımlık tehdit çevresini için.