Ana sayfa > Haberler > İçerik

Defolu mal arıtma tesisi atık su arıtma tarafından kirliliği azaltmak

Sep 08, 2017

Atıksu arıtma tesisleri kullanımı fiziksel, kimyasal, ve bu yüzden bu atık su arıtma, atıksu arıtma, biyolojik yöntemleri kirliliği atıksu kurtarma, yeniden kullanım, su kaynaklarının tam kullanımı elde etmek için azaltmak. Ayıran veya kirletici atık su zararsız maddeler dönüştürme işlemi.

1. fizik tedavi yöntemi

Fiziksel eylem tarafından ayrılmış ve (yağ film ve petrol boncuk dahil olmak üzere) askıda kirleticiler içeren atık suya geri dönüşümlü, atık su arıtma yöntemi bölünmüş yerçekimi ayırma yöntemi, santrifüj ayırma yöntemi ve elek filtre durdurma yöntemi. Isı değişimi ilkesine dayanarak tedavi yöntemi de fizik tedavi yöntemine ait.

2. kimyasal tedavi yöntemi

Kimyasal reaksiyon ve kütle transferi ayrı ve atıksu kirletici çözünmüş, kolloidal durumunu kaldırmak veya atıksu arıtma yönteminin zararsız maddeler dönüştürmek için tarafından. Kimyasal ilaç ekleme kimyasal tepkime göre tedavi ünitesi tedavidir içinde: koagülasyon, nötralizasyon ve Redoks ve kitle transferinde dayalı tedavi ünitesi: ayıklama, sıyırma, üfleme, adsorpsiyon, iyon değiştirme, electrodialysis ve osmoz ters. İşleme birimleri ikinci iki tür membran ayırma teknoloji adı verilir. Kimyasal arıtma ayrılmış ve tedavi yöntemi fizikokimyasal yöntemi olarak adlandırılan başka bir tür haline toplu aktarım kullanarak işlem birimini hem kimyasal hem de ilgili fiziksel işlevleri vardır.

3. biyolojik tedavi yöntemi

Mikroorganizmaların metabolik eylem yoluyla, Atıksu, çözüm, Kolloid ve mikro süspansiyon gibi organik kirletici bir istikrarlı ve zararsız atık su tedavi yöntemine dönüştürülür. Göre farklı mikroorganizmalar, [1] biyolojik arıtma yöntemi iki türe ayrılabilir: aerobik biyolojik arıtma ve anaerobik biyolojik arıtma. Biyolojik atıksu arıtma aerobik biyolojik arıtma yöntemi yaygın olarak kullanılır, geleneksel aerobik biyolojik tedavi yöntemine göre aktif çamur ve biyofilm yöntemi iki kategoriye ayrılmıştır. Aktif Çamur yöntemi kendisi bir işlem birimi, çeşitli çalışma yöntemleri vardır. Biyofilm yönteme ait tedavi cihaz biyolojik filtre, biyolojik pikap, biyolojik iletişim oksidasyon deposu ve son zamanlarda geliştirilen biyolojik akışkan sistemi yatak. Biyolojik oksidasyon gölet doğal biyolojik tedavi yöntemi olarak da adlandırılır. Anaerobik biyolojik arıtma yöntemi, olarak da bilinen biyolojik azaltma tedavisi, esas olarak yüksek konsantrasyonu organik Atıksu ve çamur tedavisi için kullanılır. Kullanılan işleme esas olarak sindirim havuzu cihazıdır.

İşleme gereksinimleri: dönüştürme, dönüştürme tedavi etkisini güçlendirmek için varolan birinci sınıf tedavi sürecinin temel gerçek durum, mevcut arıtma tesisleri tam kullanımı, kullanmak için varolan hastane daha fazla fosseptik yapısı veya işlem modu dönüşüm, gerekirse, bazı özellikleri, atıksu arıtma için emisyon standartlarına uygun olarak eklemek iletişim havuzda.