Ana sayfa > Haberler > İçerik

Refrakter Castable olarak endüstriyel alüminyum sülfat kullanımı

Aug 02, 2017

Refrakter castable olarak kullanmak, endüstriyel alüminyum sülfat

Oda sıcaklığında gücü elde etmek için ateşe dayanıklı castable ateşe dayanıklı toplamak ve toz, esas olarak kil klinker, boksit klinker ve diğer yüksek aluminalı malzemeleri kullanılan endüstriyel alüminyum sülfat koagulant eklenmesi gerekir. Burada herkes ayrıntılı olarak açıklamak.

Refrakter castable, bazen Alümina ≥ % 29 yumuşak kil, mamasının tutar, 5 de castable yüksek dengelemek için genişleme Ajan ve diğer malzemeler ile karıştırılarak % 10 aynı zamanda yüksek sıcaklık performansını artırmak için hazırlanmıştır Sıcaklık büzülme. Ama her durumda, refrakter castable olarak kullanmak, endüstriyel alüminyum sülfat popüler ve kabul edilmiş olacak.

Ama, sadece kimyasal reaktifler yapabilirim Refrakter betonlar de yapabilirsiniz. Refrakter castable cilt ve ateşe dayanıklı toplamak ve toz hazırlık olarak endüstriyel alüminyum sülfat çözüm kullanmaktır. Fosfat Refrakter betonlar ile karşılaştırıldığında, performansı biraz daha kötü, ama maliyeti düşüktür, hala canlılık.

Mekanizması ve yüksek sıcaklık fiziksel ve kimyasal sertleştirme yoğunlaşma değişiklikleri karmaşıktır, refrakter castable gaz sertliğinde bir malzeme olarak kullanılır. İyi endüstriyel alüminyum sülfat sülfat, alüminyum hidroksit ve alüminyum hidroksit şeklinde sulu çözümler mevcut olduğu bilinmektedir. Her ne kadar alüminyum ve diğer maddeler bulunduğundan, oda sıcaklığında sertleşme de çok yavaştır. Ne zaman Alüminat çimento, sülfat iyonları ve daha fazla kalsiyum sülfat oluşturmak için susuz kalsiyum iyonları çimento, ama aynı zamanda oluşumu demir sülfat ve benzeri. Bu maddelerin daha fazla kalsiyum sulphoaluminate ve demir sulphoaluminate gibi yeni maddeleri üretmek için tepki. Sütun veya iğne gibi kristal yeni olduğu gibi ve çapraz-büyüme ve gelişme, oda sıcaklığında betonlar gücünü.

Endüstriyel alüminyum sülfat, refrakter betonlar kullanımı için burada tanıtmak, yukarıdaki içerik yardımcı olabilir umut ilk kullanılmasıdır.