Ana sayfa > Haberler > İçerik

Kağıt yapımı ve onun hazırlık endüstriyel alüminyum sülfatın rolü

Kağıt yapımı ve onun hazırlık endüstriyel alüminyum sülfatın rolü

Bir precipitant kullanılan endüstriyel alüminyum sülfat (olarak da bilinen şap veya boksit) yaygın olarak boyutlandırma, ana kimyasal bileşimi 14 ~ 18 kristal su ile endüstriyel alüminyum sülfat, 14-%15 Al2O3 içeriği. Endüstriyel alüminyum sülfat dağıtılması kolaydır, asidik, aşındırıcı çözümdür. Boksit içerir kirlilikler olmamalıdır çok fazla, özellikle demir tuz çok yüksek olamaz, aksi takdirde reçine sakız, kağıt rengini etkileyen boya kimyasal etkisi olacak.

Boksit kalitesi: % 15,7'den fazla Alümina miktarıdır, demir oksit içeriğini az %0,7, su çözünmez içeriği daha az % 0.3, ücretsiz sülfürik asit ücretsiz.

Boksit kağıt büyük bir rol, her şeyden önce da kağıt diğer gereksinimleri ile memnun ederken, boyutlandırma gereğini yapma. Boksit çözüm asidik, daha fazla boksit Bulamaç Internet pH değişiklikleri doğrudan etkileyecek ekleyin. Kağıt şu anda tarafsız veya alkali da olsa değiştirmek, endüstriyel alüminyum sülfat ama gazetede boksit rolünü göz ardı.

Sonuçlar δ potansiyel etkili su filtrasyon ve Internet Bulamaç tutma oranı artırabilir ve etkili bir şekilde Talk ile reçine bariyer kontrol edebilirsiniz Internet, pH değerini ayarlayarak denetlenebilir gösterir. Bulamaç, pH değerini azaltmak ama Ayrıca etkili hamuru yapışma azaltmak ve kağıt rulo basarak kaynaklanan baskıları azaltmak için boksit miktarında artış uygun. Genellikle bir sıkmak kağıt yün uzun bir süre için ifade, boksit miktarını artırmak uygun olabilir. Ama kontrol etmek boksit miktarı düzgün, eğer çok fazla miktarda sadece neden atık, aynı zamanda kağıt net olun. Ve kağıt makinesi parçaları ve net, battaniye kayıp korozyona yol. Bu nedenle, boksit miktarı genellikle pH 5.5 arasındaki 4.7 kontrol ederek kontrol edilir.

Boksit eriterek, sıcak-eriterek ve soğuk eriterek yöntemidir. Eski Alümina dağılması hızlandırmak için Isıtma tarafından ısıtılır; Alümina dağılmasından Difüzyon hızlandırmak için sulu çözelti içinde döngüsünü ikincisidir. Sıcak eritebilir yöntemi ile karşılaştırıldığında, çözüm Buhar kaydetme ve mevcut buluş ortamının iyileştirilmesine avantajları vardır ve daha iyi eriterek bir yöntem.

1) soğuk çözüm yöntemi

Ekipman esas olarak erime soğuk tank, pompa ve orta tank dolaşan çözünmüş. Çözünme tank alt konik, yüksek tüp dolaşıma tankla üst kısmındaki filtre plakalı. Çözünmüş solution'ı filtre orta tank içine plaka ve dolaşımdaki pompa tarafından kurtarma tanka geri gönderdi. Fesih işlemi yöntemdir: ilk beş pompa su, endüstriyel alüminyum sülfat açık belirli bir miktarda ekleyerek ve sonra süreci içine çözünmüş tank için belirli bir süre sonra boksit (endüstriyel alüminyum sülfat), belirli bir miktar gerekli zaman, çözünmüş için çözünmüş konsantrasyonu belirlemek olup olmadığını denetleyin ve işlemi gereksinimlerini karşılamak için yeniden ayarlamak ve sonunda döngüsü, sıvı depolama havuzu için gönderilen durdurmak.

2) sıcak eritebilir yöntemi

Termal dağılması olduğunu dağılması, küçük bitkiler için esas olarak uygulanabilir geleneksel bir yöntem genellikle sirkülasyon pompası gerekmez, işlem yöntemi: ilk boksit tankı içine eklemek uygun su (boksit 18 miktarı hakkında ~ 20 kere) ve sonra doğrudan (tercihen ile karıştırma) kaynar steam üzerinden. Çözüm Buhar durdurmak için tamamen şeffaf kadar 20-30 dakika sonra o stand hala açık, 35 ℃ ya da öylesine için soğutmalı ve sonra depolama tankı için filtre izin.

Alümina çözüm konsantrasyonu olduğunu yaklaşık 2 için 3' olmak ve belirli yerçekimi yaklaşık 6-8 g/l Al2O3, 1,02 için 1,03.

Boksit reçine yanı sıra su üretim miktarına bağlıdır. Genellikle amount için 2 3 kez reçine. Su sertlik, sadece boksit miktarı ve asit boksit en iyi kullanımını artırmak için endüstriyel alüminyum sülfat üretimi gibi. Bu nedenle, gerçek, boksit miktarı bazen reçine miktarı 4-5 kez üretime.