Ana sayfa > Haberler > İçerik

Boyalar ve astarlar fark arasında

Sep 08, 2017

Dekorasyon Pazar refah ile birçok kişi bina anlamaya başlıyor malzemeleri ürünler, boya kelime dikkatimizi yavaş yavaş da. Bazı insanlar boya boya, ve bazı insanlar boya ve boya iki alakasız şeyler olduğunu düşünüyorum düşünüyorum. Boya nedir? Boya ve boya arasındaki fark nedir?

1. giriş boya

Sözde kaplama bir korumalı yüzeyinde kaplı veya nesne, dekore edilmiş ve sürekli film, genellikle reçine, ya da yağ, katı bir yapışma ile kaplı olması veya emülsiyon, eklemek veya değil Pigmentler, dolgu eklemek, uygun katkı maddeleri ile organik eklemek çözücüler veya su viskoz sıvı hazırladı. Kaplamalar genellikle dört temel maddeler oluşur: film oluşturan malzeme (reçine), pigmentler (fiziksel pigmentler de dahil olmak üzere), maddeleri ve katkı maddeleri.

Boya kullanılan ana film oluşturan malzemelerin göre yağlı boya, fiber kaplama, sentetik kaplama ve boya veya boya film özellikleri bölünmüş çözüm, lateks, sol, toz, ışık göre inorganik kaplamalar ayrılabilir, boya yok olma ve renkli sanat. Bu korur, Süsle, işaret ve diğer özel işlevleri (örneğin, elektrikli yalıtım, anti-fouling, sürükle azaltma, ısı yalıtımı, Radyasyon direnci, iletim, manyetik iletkenlik, vs.). Bu nedenle, tarım ve sanayi, Milli Savunma, bilimsel araştırma ve insanların hayatını daha yaygın olarak kullanılmaktadır.

2. boya ve boya arasındaki fark

Önceki toplamları bitkisel yağlar ve doğal reçineler ile işlenmiş olan ve boyalar genellikle denir. Geliştirme sanayi ile kaplama çeşitli artıyor ve kalitesini ve performansını artırmak, birçok yeni Kaplamalar, artık petrol bileşenleri içerir. Bu isim boyamak yeterli değildir. Boya boya tek bir tür olduğunu, bu nedenle, şimdi çeşitli malzemeler topluca boya bilinen kaplama yüzeyine uygulanır. Tam adı "organik boya" olmalı bu yüzden bilim gelişmesiyle birlikte, polimer reçineler her türlü geniş uygulama kaplama ürünlerin temel değişiklik yaptı.

Aslında, boya boya ama sadece tung yağı boyamak için kullanılan ham madde bir türüdür ve cila ve boya, kaplama ürünleri için İngilizce çeviri üzerinde dayanır. Ayrıca, modern boyalar neredeyse artık tung yağı ve cila hammadde olarak kullandığından, boya tekrar aramak uygun değildir.