Ana sayfa > Haberler > İçerik

Giriş ve atıksu arıtma tesisleri Catering Hotel süreci

Jul 20, 2017

Giriş ve atıksu arıtma tesisleri Catering Hotel süreci

Aşağıdaki ile aynı "

Yiyecek ve içecek tanımını tanımlamak için birkaç yolu vardır atık: bir anlamına gelir gıda ve meşrubat sanayî ve yemek odası ve atık kalıntı üretimini ve atık, bir söylüyor o restoranlar, atıksu arıtma oteller ve diğer gıda oil.潲 su, pirinç su, pirinç çorbası, yemek artıkları, fishbone, dahil olmak üzere sanayi emisyonları ve benzeri kalıntı, kavun kemik. Göre istatistikleri, yalnızca 100 büyük ve orta ölçekli şehir daha çok sanayi, atık su günlük miktarı karşılayan 300 milyon t kapatın, ele değil büyük kirlilik neden olur.

İlk olarak, atık gıda özellikleri

Yiyecek ve içecek ana bileşenleri ile yüksek besin içeriği, yüksek su içeriği, yağ ve tuz, atıksu arıtma yüksek düzeyde ana bileşeni olarak atık vardır kalan yiyecek ve su, nişasta, yiyecek lif, hayvansal yağ ve diğer organik madde çabuk bozulan fermente koku Eğer onu çöp toplama ile birlikte ulaşım toplamak ve elden çıkarma, cidden şehir çevre ve konut yaşam etkiler, aynı zamanda aile içi atık etkisi nihai bertarafı etkiler olacak. Ayrıca, yemek atıkları organik madde bir sürü içerir, uygun tedavi teknoloji, yiyecek ve içecek tam olarak "kaynak" kullanmak için atık yapabilir sürece onun beslenme kapsamlı ve zengin.

İkinci, Gıda Atık su arıtma

Yemek atıkları ile başa çıkmak için iki yol vardır:

① Organik ayrışma atık su kimyasal maddeler ekleyerek kimyasal reaksiyonlar, kullanımı önemli, atıksu arıtma ve tedavi gömdü. Bu yöntemin avantajı basit, verimli, dezavantajı çok sayıda yararlı atık malzeme atık malzeme atık ve ikincil kirliliği neden olabilir.

② yemek atıkları

Su arıtma bir dizi tarımsal üretim için organik gübre içine işler. Bu yöntem zararsız, azaltılmış, kaynak odaklı yaklaşım ile tutarlı, yüksek işlem maliyetleri, atıksu arıtma uzun üretim eksikliklerin döngüsü, ekonomik verimliliği açık değildir. Şu anda, ikinci yöntem yiyecek ve içecek atık su tedavisi için kullanılır. İlk katı-sıvı ayrımı gitmek için gıda atık su toplama sonra. İlk petrol ve su ayrılık, ayrılık, atık yağ geri dönüşüm, su ve sonra takip tedavi sıvı bölümü için. Yiyecek ve içecek atıksu organik içeriğini yüksek olduğu için katı-sıvı ayrımı katı parçası kompost. Kompost ürünler genellikle tarımsal üretim için organik gübre olarak kullanılır.