Ana sayfa > Haberler > İçerik

Denetim rengi ve tadı su içme suyundaki kullanılan endüstriyel alüminyum sülfat

Sep 26, 2017

Endüstriyel alüminyum Sulfate(chemical formula Al2 (SO4) 3, 342.15 yazın), beyaz Ortorombik kristal toz, yoğunluk 1,69 g/mL (25 ℃). Ağartma, deodorant, bazı ilaç ham petrol bir reçine tutkal, balmumu emülsiyon ve precipitant, su arıtma bir flocculant olarak, aynı zamanda köpüklü yangın söndürme için diğer bileşikler olarak Kağıt endüstrisinde şap, alüminyum beyaz hammadde, üretim malzeme ve benzeri. Ama aynı zamanda yapay değerli taşlar ve daha yüksek amonyum şap üretimi.

Alüminyum sülfat Toplam üretiminin yaklaşık % 50 kağıt için ilk önemli kullanım, içme suyu, endüstriyel su ve endüstriyel atıksu arıtma tesisleri flocculant, alüminyum sülfat Toplam üretiminin yaklaşık % 40'muhasebe yapmak için ikinci büyük kullanılmasıdır. Alüminyum sülfat su bu tür eklendiğinde, alüminyum hidroksit absorbe ve bakteri, Kolloidler ve askıya alınan diğer madde çökelti kolloidal pul üretebilir. Renk ve tat kontrol edebilirsiniz su içme suyu arıtma.

Fiziksel özellikleri

Görünüm ve karakter: beyaz kristal, tatlı;

Çözünürlük: su, etanol ve benzeri çözünmez çözünür.

Endüstriyel Ürünler gri, lapa lapa, taneli ya da büyük, düşük demir tuz ile açık yeşil ve düşük maliyetli demir yüzünden tuz okside ve yüzey sarı. Beyaz ince ince kristal yapısı ham ürünüdür.

Kolayca suda çözünür, alüminyum sülfat sülfürik asit (bir arada bulunma), sülfürik asit çözümde çözülmüş değil ve sülfürik asit, yani alüminyum sülfat sülfürik asit çözünürlük suda içinde saf alüminyum sülfat çözünürlük olduğunu su.

Kimyasal özellikleri

Kolay değil hava ve kristal su kaybetmek için nispeten istikrarlı, Isıtma susuz olacak, yüksek sıcaklık Alümina ve kükürt oksit çürümüş. 770 ısıtmalı ℃ başladı Alümina, Kükürt trioksit, kükürt dioksit ve su buharı yıkmak. Su, asit ve alkali, etanol çözünmez çözünür. Sulu çözüm asittir. Hidroliz alüminyum hidroksit üretir. Sulu çözüm temel alüminyum sülfat üretmek uzun süre kaynatabilirsin. Non-toksik, toz gözleri teşvik edebilirsiniz.

Alüminyum sülfat kimyasal yapısı

Hayvan tutkal için etkili crosslinking ajan olarak kullanılan ve hayvan tutkal viskozite artırabilirsiniz. Ajan, % 20 sulu çözüm daha hızlı kür tedavi Ajan kür üre kullanılıyor.

Kağıt sanayi reçine tutkal, balmumu emülsiyon ve precipitant diğer bileşikler olarak tedavi bir flocculant olarak su, ama Ayrıca köpük yangın söndürücü, şap, alüminyum beyaz hammadde, üretim için yağ beyazlatma, deodorant, bazı ilaçlar hammadde ve benzeri. Ama aynı zamanda yapay değerli taşlar ve daha yüksek amonyum şap üretimi. Arsenik içeriği fazla 5mg/kg ürün su arıtma flocculant için kullanılabilir.

1. kağıt sanayi gazetenin su, sızdırmazlık artırmak için bir kağıt boyutlandırma ajan olarak kullanılabilir;

2. suda su küçük parçacıklar ve doğal parçacıklar flok büyük parçalar halinde yoğunlaşmak yapabilirsiniz ve böylece denizden çıkarmak, su ve atıksu pıhtılaştırıcı; kullanılır

3. aracı, dolgu ve benzeri sabitleme aynı zamanda bir precipitant kullanılan bir bulanık su arıtma Aracısı, kullanılan. Kozmetik kullanılan antiperspirant kozmetik hammadde olarak (sıkıştırıcı);

4. sanayi, kabartma tozu, köpük köpük yangın söndürme aracı oluşan ajan ile ateş;

5. analiz reaktifler, Mordan, bronzlaşma Ajan, petrol decolorizer, ahşap koruyucu;

6. albümin pastörizasyon sabitleyici (sıvı veya tamamen donmuş gibi yumurta, protein veya yumurta sarısı);

7. hammadde olarak yapay değerli taşlar ve daha yüksek amonyum şap, diğer aluminates üretimi için kullanılabilir;

8. sabitleme rol yaparken bir precipitant olarak krom sarı ve lake boya üretiminde yakıt sanayi ve Dolgu aracı içinde.