Ana sayfa > Haberler > İçerik

Endüstriyel alüminyum sülfat rolü ve kullanım

Kolayca suda çözünür, alüminyum sülfat sülfürik asit (bir arada bulunma), sülfürik asit çözümde çözülmüş değil ve sülfürik asit, yani alüminyum sülfat sülfürik asit çözünürlük suda içinde saf alüminyum sülfat çözünürlük olduğunu su.

18 molekül kristal suyu içeren Oda sıcaklık yağış alüminyum sülfat, sanayi üretimi, fazla 18 su alüminyum sülfat 18 su. 100 ℃ bile eğer değil otoliz (kendi kristal suda çözünür) %51.3, susuz alüminyum sülfat içeren.

Kolay değil hava ve kristal su kaybetmek için nispeten istikrarlı, Isıtma susuz olacak, yüksek sıcaklık Alümina ve kükürt oksit çürümüş. 770 ısıtmalı ℃ başladı Alümina, Kükürt trioksit, kükürt dioksit ve su buharı yıkmak. Su, asit ve alkali, etanol çözünmez çözünür. Sulu çözüm asittir. Hidroliz alüminyum hidroksit üretir. Sulu çözüm temel alüminyum sülfat üretmek uzun süre kaynatabilirsin. Gri, lapa lapa, taneli ya da büyük, düşük demir tuz ve hafif yeşil sanayi ürünleri ve düşük maliyetli demir yüzünden tuz yüzeyi sarı bırakarak okside. Beyaz ince ince kristal yapısı ham ürünüdür. Non-toksik, toz gözleri teşvik edebilirsiniz.

Rol ve kullanım

Kağıt sanayi reçine tutkal, balmumu emülsiyon ve precipitant diğer bileşikler olarak tedavi bir flocculant olarak su, ama Ayrıca köpük yangın söndürücü, şap, alüminyum beyaz hammadde, üretim için yağ beyazlatma, deodorant, bazı ilaçlar hammadde ve benzeri. Ama aynı zamanda yapay değerli taşlar ve daha yüksek amonyum şap üretimi. Arsenik içeriği fazla 5mg/kg ürün su arıtma flocculant için kullanılabilir.

1. kağıt sanayi gazetenin su, sızdırmazlık artırmak için bir kağıt boyutlandırma ajan olarak kullanılabilir;

2. suda su küçük parçacıklar ve doğal parçacıklar flok büyük parçalar halinde yoğunlaşmak yapabilirsiniz ve böylece denizden çıkarmak, su ve atıksu pıhtılaştırıcı; kullanılır

3. aracı, dolgu ve benzeri sabitleme aynı zamanda bir precipitant kullanılan bir bulanık su arıtma Aracısı, kullanılan. Kozmetik kullanılan antiperspirant kozmetik hammadde olarak (sıkıştırıcı);

4. sanayi, kabartma tozu, köpük köpük yangın söndürme aracı oluşan ajan ile ateş;

5. analiz reaktifler, Mordan, bronzlaşma Ajan, petrol decolorizer, ahşap koruyucu;

6. albümin pastörizasyon sabitleyici (sıvı veya tamamen donmuş gibi yumurta, protein veya yumurta sarısı);

7. hammadde olarak yapay değerli taşlar ve daha yüksek amonyum şap, diğer aluminates üretimi için kullanılabilir;

8. sabitleme rol yaparken bir precipitant olarak krom sarı ve lake boya üretiminde yakıt sanayi ve Dolgu aracı içinde.

İşleme ve stoklama

İşlem notlar: işlem, yerel egzoz kapalı. Operatörleri özel olarak kesinlikle çalışma usulleri gözlemlemek için eğitim gerekir. Bu operatör Self-priming filtre toz maske takmak, kimyasal koruyucu gözlük takmak, toksik giymek ve lastik eldiven giymek tavsiye edilir. Toz önlemek. Oksidan ile temasından sakının. Yükleme ve boşaltma için ambalaj zarar önlemek için işleme ışık. Bir sızıntı acil tedavi ekipman ile donatılmış. Boş kapsayıcılar zararlı kalıntı olabilir.

Depolama önlemler: Bir serin, havalandırmalı depo mağaza. Ateşten uzak, ısı. -Meli var olmak oksidan ile ayrı ayrı depolanan, karma depolama önlemek. Depolama alanının dökülmeleri içerecek şekilde uygun malzeme ile donatılmış olmalıdır.