Ana sayfa > Haberler > İçerik

Endüstriyel alüminyum sülfat yaygın kullanılan bir endüstriyel reaktif olduğunu

Endüstriyel alüminyum sülfat yaygın kullanılan bir endüstriyel reaktif, şap ile genellikle karışık olduğunu. Şap endüstriyel alüminyum sülfat ve potasyum sülfat, double tuz ise endüstriyel alüminyum sülfat tek bir tuzudur. Karmaşık tuz, olarak da bilinen ağır tuz, iki veya daha fazla tek tuz, çözüm iyonlaşma tek tuz iyonlar oluşur.

Endüstriyel alüminyum sülfat genellikle içme suyu ve kanalizasyon arıtma ekipmanları arıtma, aynı zamanda kağıt sanayî için bir flocculant kullanılır.

Doğal koşullarda, endüstriyel alüminyum sülfat pek susuz bir tuz şeklinde mevcuttur. Hydrates hangi on altı su endüstriyel alüminyum sülfat en yaygın olduğunu, bir dizi oluşturacak.

Endüstriyel alüminyum sülfat da çok etkili bir molluscicide, İspanyol öldürebilir sümüklü böcek (İspanyol sümüklü böcek).

Endüstriyel alüminyum sülfat ve su arıtma bir aracı yazdırma ve boyama Tekstil olarak kullanılır. Su arıtma kirleri yoğuşma çökelti ve filtrelemek için kolaylaştırır.

Nötr veya hafif alkali su büyük miktarda içinde çözünmüş, kolloidal precipitates alüminyum hidroksit, Al (OH) 3 üretir. Baskı ve kumaş boyama, alüminyum hidroksit Kolloid daha kolay bitki fiber yukarıdaki bağlı boya yapar.

Endüstriyel alüminyum sülfat, küçük miktarda seyreltik sülfürik asit çözüm üretirken alüminyum hidroksit hidrolize toprak pH ayarlama için de kullanılır.