Ana sayfa > Haberler > İçerik

Kimyasal Defolu mal arıtma tesisi hakkında ne kadar biliyorsun?

Aug 15, 2017

Kimyasal Defolu mal su arıtma hakkında ne kadar biliyorsun?

Kimyasal atık su atık su etilen, Polietilen, lastik, polyester, metanol, etilen glikol, Petrol tankı alanı, Hava Ayırma istasyonu ve diğer petrol üretimi gibi kimyasal ürünlerin üretim sürecinde üretim anlamına gelir Atıksu biyokimyasal tedavi, genel Ulusal ikincil emisyon standartlarına ulaşabilir, su kaynakları, su emisyon standartlarını karşılamak ve gereksinimlerini karşılamak için tedavi sonrasında daha fazla gerek sıkıntısı kaynaklanmaktadır Endüstriyel stok yenileme ve yeniden.

Kimyasal büyük su kullanıcıları olarak bitkilerin yıllık taze su tüketimi genellikle metreküp milyonlarca, su geri dönüşüm oranı düşük, kanalizasyon milyonlarca metreküp, su kaynakları, aynı zamanda neden çevre kirliliği sadece bir sürü sırasında geldi, Defolu mal su arıtma ve su kaynaklarının sıkıntısı bu büyük sanayi su kullanıcılar üretimi için bir tehdit oluşturuyordu. İşletmelerin sürdürülebilir kalkınma ve su kaynak israfı azaltmak için üretim maliyetleri azaltmak ve işletmelerin ekonomik ve sosyal faydaları artırmak. Kimyasal atıksu (üç tedavi), derin tedavi için bir dolaşımdaki su veya güç deniz suyu arıtma su ikmal, kanalizasyon yeniden gerekir.

Yabancı maddelerin esas olarak askıya su parçacıkları ve ince yün lifleri, mekanik filtrasyon ilke kullanımı, kirleri çıkarmak için gözenekli filtrasyon teknoloji kullanımı. PLC veya zaman röle kontrol filtre ekipman çalışma koşulları, otomatik backwashing, elde etmek için gerekli su sağlamak için pompa geliştirmek için otomatik çalışma Defolu mal su arıtma, baş, üretim sistemi doğrudan suya.

Temel özellikleri kimyasal atıksu analiz:

1, kimyasal atıksu kompozisyonu karmaşık, reaksiyon malzeme genellikle solvent gibi maddeler veya Defolu mal su arıtma zorluk artan tesisin halka yapısı;

2, atık su, kirleticiler, özellikle hammadde ve hammadde veya çok sayıda neden çözücüler kullanılarak üretim eksik tepki nedeniyle çok sayıda içerir.

3, zehirli ve tehlikeli maddeler, zehirli ve zararlı mikroorganizmalar, halojen bileşikleri, nitro bileşikleri, Defolu mal su arıtma dezenfektan seyreltici veya yüzey aktif rolü ile gibi birçok organik kirleticiler içinde ince kimyasal atık su;

4, biyolojik maddeler daha fazla, B C düşük, biyolojik olarak parçalanabilen yoksul daha;

Atıksu özellikleri

Kimyasal ürünler üretim sürecinde üretilen atık su yüksek akıntı, yüksek toksisite, yüksek organik madde konsantrasyonu, yüksek tuz içeriği, yüksek renk ve ateşe dayanıklı bileşiklerin yüksek içeriği ile karakterizedir ve tedavisi zordur, Ama atıksu da kaynaklarını kullanılabilir birçok içerir ve membran teknolojisi yüksek teknoloji kimyasal üretim ve işleme, Defolu mal su arıtma enerji tasarrufu ve temiz üretim ve böylece alanında olarak önemli bir rol oynamaktadır.