Ana sayfa > Haberler > İçerik

Titanyum dioksit seramik sektöründe üzerinde kaplama daha büyük bir uygulama boşluk olmalı

Sep 08, 2017

Sekiz elemanları seramik üretimi çok bilinir. K2O, Na2O, CaO, MgO, $literal, SiO2 ve $literal, TiO2. Kullanım, farklı ürün gereksinimlerine göre farklı formülasyonları formülasyonu ilk altı öğeleri. Sonra elemanları, birçok durumda, boyama olarak iki ürün, hammadde yatırım görmek istemiyoruz. Demir öğe söylemeye gerek yok, biz boyama etkisini zayıflatmak için demir kaldırma işlemini ayarlamak için bile üretim sürecinde olacak. Temel hammadde titanyum öğesinde, kaldırmak, birçok durumda, hammadde titanyum yardıma muhtaç insanlar zordur. Biz düşünmek gibi işe yaramaz anlayabiliriz, aslında, titanyum demek.

Titanyum dioksit, yani plaka titanyum cevheri, anatase ve Rutil üç türü vardır. Seramik üretim bilgide boyama öğesi, aslında, doğa, bizce titanyum dioksit en beyaz mineral doğal çıkış olsa da. Titanyum dioksit adını onun karakteristik beyaz olduğunu gösterir. Ve neden titanyum dioksit seramik üretiminde başlıca nedeni titanyum dioksit 800 ℃, kristal dönüştürme, oluşumunu sonra üretim için olumsuz bir boyama öğesi olarak kabul edilir nedeni haline böylece renklendirme rengiyle bir kristal. Bizim seramik üretiminde sıcaklık kez 1000 ℃ olarak yüksektir, bu nedenle, birçok endüstride mükemmel titanyum dioksit seramik sanayi performansını olumsuz bir faktör haline gelmiştir.

Zaman, başında seramik üretim sürecinin son yıllarda seramik hammadde demir ve titanyum öğeler için temelde boyama önlemek için önlemler almak vardır. Ama yavaş yavaş bazı değişiklikler, demir ve titanyum bitki standart Relax başlatmak için gereken hammadde üretmek için bireysel seramik şirketleri bazı ürünler için ortaya çıkmaya başladı. feldspat % 0.15 amplifikasyon 0,2 demir içeriği gibi ~ % 0,4 ve titanyum içerikten içinde büyütmeyi % 0,1 0,2 ~ içinde % 0,3. Ana göz o demir ve titanyum, bazı ürünler eşleşen renk bileşikleri üreten tepki verebilir.

Ayrıca, yazar seramik sektöründe, titanyum dioksit insanlar titanyum titanyum yerine kullanmak için inisiyatif almak için daha fazla uygulama alanı olmalıdır inanmaktadır. Titanyum dioksit ürünleri kendi kendini temizleyen ürünler için karşılık gelen ürünüdür. İsminden de anlaşılacağı, makul bir süreçte, titanyum dioksit film tabakası hazırlanması yüzeyinde seramik karolar gibi seramik ürünleri kendi kendini temizleme etkisi, dış duvarlar ve banyo seramik ürünler için çok uygun üretebilir.

Kendi kendini temizleyen Bu ilke nano düzeyi anatase titanyum dioksit, güneş ışığının rolü içinde bir rol yatıyor, su molekülleri çürümüş hidrojen atomları ve oksijen atomları, bir bağımsız oksijen atomu varlığını güçlü okside yeteneği varken kiri çıkarmak için ürün yüzeyinde leke bırakır. Bu tanıdık çamaşır tozu benzer, çamaşır tozu lekeleri rolünün yanı sıra tam olarak NaClO NaCl ve o atomları çürümüş su içerdiği ve oksijen atomları lekeleri kaldırabilirsiniz. Oksidasyon kabiliyeti daha--dan 10 dakika yıkama işleminden sonra insanların ellerini sonu beyazımsı olacak.

Temiz ürün çok erken cam ürünleri kullanılmış olduğundan. 2000 yıl içinde Japonya ya da bu yüzden bazı yerlerde ilgili ürünler deneme, geribildirim iyidir. Başta olmak üzere cam ürünler, aşağıda bir bölge, proses ekipmanları püskürtme Sol yüklemesini 600 ℃ üretim hattı geç üretim, üretim süreci. Nanometre dereceli titanyum dioksit Sol cam ürün üzerinde püskürtülür, Sol yüksek sıcaklıkta erimiş ve beyaz Titania film cam üzerine püskürtülür. Ayrıca Çin'de, 5 gibi birçok çalışma vardır ~ başlamak 50nm dereceli titanyum dioksit film tabakası üretilen Shenzhen Üniversitesi ve Zhejiang Üniversitesi tarafından 450 içinde ~ dikkate değer bir etkisi 550℃. Bir makul, SiO2 doping ve katkılı, nadir toprak iyonları gibi doping olarak Sol hazırlanması etkisi daha iyidir.

Mevcut, seramik ürünler bir büyük dekorasyon Pazar işgali. Şimdi kalite ve tüketiciler, etkilemek için yüzey estetik etkisi güveniyor inanmak bu gelecekte, seramik ürünler, erken kaynağından seramik belirli fonksiyonel etkileri ile de piyasada yer alacak. ve titanyum dioksit kaplama teknolojisi, bizim beklenti.