Ana sayfa > Haberler > İçerik

Defolu mal su arıtma galvanik temel işlem akışı analizi

Oct 10, 2017

Defolu mal su arıtma galvanik temel işlem akışı analizi

Galvanik metal kimyasal ve elektrokimyasal yöntemlerle ve çeşitli metaller ile kaplı yüzey diğer maddeleri kullanımıdır. Galvanik teknoloji makina imalatı, hafif sanayi, elektronik ve diğer sektörlerde yaygın olarak kullanılır. Atıksu kompozisyonu galvanik çok karmaşıktır, Defolu mal su arıtma yanı sıra siyanür (CN-) Atıksu ve asit-baz atık su, ağır metal atıksu electroplating sanayi potansiyel olarak tehlikeli atık su kategorisi. Heavy metal heavy metal atıksu içerdiği öğeleri sınıflandırılması göre Krom (Cr), nikel (Ni), kadmiyum (Cd), bakır (Cu) altın (Au) Atıksu, Gümüş (Ag) Atıksu içeren atık suya ayrılabilir.

Defolu mal su arıtma galvanik yurtiçinde ve yurtdışında genellikle dikkat, geliştirilen çeşitli toksik tedavisi için non-toksik, zararlı zararsız, geri dönüşüm değerli metaller, su geri dönüşüm ve diğer önlemleri yoluyla yönetim teknikleri ortadan kaldırmak ve ağır metal emisyonlarını azaltmak. Galvanik sektörünün hızlı bir gelişim ve çevre koruma için artan talebi ile galvanik Defolu mal su tedavi temiz üretim süreci, tam kontrol ve geri dönüşüm ekonomi entegrasyon sahne girmek başladı, Kaynak geri dönüşüm ve kapalı çevrim gelişim ana akım yönü var.

Galvanik metal kimyasal ve elektrokimyasal yöntemlerle ve çeşitli metaller ile kaplı yüzey diğer maddeleri kullanımıdır. Defolu mal su arıtma galvanik teknoloji makina imalatı, hafif sanayi, elektronik ve diğer sanayi yaygın olarak kullanılır. Atıksu galvanik krom, çinko, bakır, nikel, kadmiyum ve diğer ağır metal iyonları ve asit, alkali, siyanür ve diğer maddeler ile büyük toksisite içeren atıksu galvanik daha karmaşıktır. Atıksu kompozisyonu galvanik karmaşıktır, kirletici inorganik kirleticilerin iki ana kategoriye ayrılabilir ve değiştirme organik kirleticiler, su kalitesi, atıksu kirletici tür çeşitliliği, CODcr, çeşitli üretim değişim katsayısı; Defolu mal su arıtma ve atık su zehirlenmesi, doğrudan çevreleyen su tedavi değilse, çok ağır metal iyonları içeren galvanik büyük kirlilik neden olur.

Ülkemin geçerli galvanik sanayi Defolu mal arıtma tesisi mevcut durum istatistikler ve anketler için yaygın olarak kullanılan galvanik Defolu mal su arıtma yöntemleri esas olarak yedi gruplar şunlardır:

(1) kimyasal yağış yöntemi ve nötralizasyon ve sülfür yağış yöntemi bölünmüş.

(2) oksidasyon ve Redüksiyon tedavisi, kimyasal azaltma yöntemi, ferrit yöntemi ve elektroliz bölünmüş.

(3) solvent ekstraksiyon ayırma yöntemi.

(4) adsorpsiyon yöntemi.

(5) membran ayırma teknoloji.

(6) iyon değiştirme yöntemi.

(7) biyolojik arıtma teknolojisi, bioflocculation, phytoremediation Biyosorpsiyon, biyokimyasal yöntemler de dahil olmak üzere.

1, galvanik heavy metal Defolu mal su arıtma teknolojisi mevcut durum

Geleneksel electroplating Defolu mal su arıtma yöntemleri şunlardır: kimyasal yöntem, iyon değiştirme yöntemi, elektroliz ve benzeri. Ancak, geleneksel yöntem atıksu galvanik ile ilgili aşağıdaki sorunları var:

(1) maliyeti çok yüksektir - su, su ve kanalizasyon tedavi maliyeti %15 %20 Toplam üretim maliyetlerinin sorumluydu dönüştürülecek değil;

(2) kaynak - değerli metaller suya, taburcu israfı geri dönüşümlü olamaz;

(3) çevre kirliliği - biyolojik "kalıcı kirleticiler" transfer ve biriktirme zinciri ve sonuçta insan sağlığı tehlikeye gibi ağır metaller atıksu galvanik.

Membran teknolojisi ile atıksu galvanik tipik işlemi aşağıdaki gibidir:

Electroplating sanayi teknoloji yükseltmeleri tanıtmak için mükemmel bir çözüm sağlamak için galvanik Defolu mal su arıtma için membran teknolojisi kullanarak. Başlıca özellikleri:

(1) - su ve değerli metaller geri dönüşüm maliyetleri azaltmak, malzeme tüketimini azaltmak

(2) kaynaklarının - değerli metal geri dönüşüm geri dönüşüm

(3) çevre - sıfır deşarj atık su veya mikro-emisyon korumak için

Üretim süreci yüksek su tüketimi ve emisyon su Çevre kirliliğine ağır metallerin galvanik, büyük ölçüde electroplating sektörünün sürdürülebilir kalkınma engel. Geleneksel electroplating Defolu mal su arıtma süreci maliyeti çok yüksektir, Defolu mal su arıtma heavy metal geri dönüşümlü su vücuda zarar biyolojik vermek kolay değil. Böylece büyük ölçüde üretim maliyeti membran ayırma teknoloji için su ve ağır metal geri dönüşüm, electroplating atıksu ile başa çıkmak için membran ayırma teknolojisi sayesinde, heavy metal "sıfır emisyon" veya "mikro-emisyon", elde edebilirsiniz azaltılmış.

Ağır metaller ve su kaynaklarının azaltmak veya galvanik, daha yüksek katma değerli altın, gümüş temiz üretim ulaşmak için çevreye, onun kirliliği ortadan kaldırmak electroplating atıksu kurtarma üzerinden membran ayırma teknoloji kullanımı, Nikel, bakır ve diğer electroplating atıksu ayırma teknolojisi kapalı devre ulaşmak ve iyi ekonomik faydalar üretir. Bir basit fiziksel ve kimyasal tedavi sonrasında entegre electroplating atıksu için membran ayırma teknoloji kullanımı çoğu su, Defolu mal su arıtma % %60 80 oranında iyileşme oranı yeniden, kanalizasyon toplam deşarj azaltmak, su kirletici emisyonları azaltmak.